Bota

FOTO/ Sindroma e rrallë, vëllezërit turq kanë një sy kaf dhe një blu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:16 - 29/09/19 |
mapo.al

Mohamed dhe Karem Selman janë dy vëllezër turq, që i kanë sytë me ngjyra të ndryshme, për shkak të një sindrome të rrallë. Fëmijët 11 dhe 4 vjeç, e kanë syrin e djathtë të kaltër, ndërsa të majtin ngjyrë kafe. Kjo gjë ka ardhur si pasojë e sindromës ‘heterochromia’.


<
>
syte syte1 syte2 syte3 syte4 syte5 syte6 syte7 syte8 syte9 syte10

Kjo sindromë nuk është e trashëgueshme dhe ndodh shumë rrallë e nuk shkakton probleme në shikim. Sipas “Daily Mail”, është e rrallë që të ndodhë tek të njëjtët pjesëtarë të një familjeje dhe është rasti i parë i raportuar deri tani.


1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas