Aktualitet

FOTO/ Sulmohet anija turke, flakët dhe tymi i zi mbulojnë portin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:27 - 18/02/20 |
mapo.al

Një anije turke është sulmuar me predha në portin e Tripolit në Libi duke shpërthyer në fjalë. Sulmi është kryer nga forcat e gjeneralit Khaftar, i cili është duke luftuar me qeverinë e Tripolit, e cila është e njohur ndërkombëtarisht.


Më parë, ushtria e Khaftar kishte deklaruar se nuk do të lejonin afrimin e anijeve apo avionëve turq për të sjellë armë apo ndihma për qeverinë islamiste të Tripolit.Turqia dhe Katari janë duke ndihmuar qeverinë e Libisë kundër forcave të gjeneralit Khaftar, i cili mbështetet njëkohësisht nga Egjipti, Arabia Saudite, Italia, SHBA-të, etj.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas