Aktualitet

FOTO/ Tërmeti në Turqi, pallati qëndron në ‘këmbë’ nga 3 vinça

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:58 - 31/10/20 |
mapo.al

Të shumta ishin ndërtesa e shembura në Turqi nga tërmeti i fuqishëm, i cili deri tani është konfirmuar se u ka marrë jetën 25 personave, ndërsa më shumë se 800 të tjerë kanë mbetur të plagosur.Ndërkohë, ekipet e kërkim shpëtimin janë në terren dhe po punojnë për të nxjerr nga rrënojat personat e bllokuar, duke përdorur të gjitha mënyrat e mundshme.


Tërmeti i fuqishëm shembi 3 katetet e para të nja pallati, ku dyshohet se mund të ketë edhe persona të bllokuar.
Për të mbajtur ndërtesën në këmbë, deri në momentin kur të mbyllet operacioni i kërkim shpëtimit, autoritetet vendosën të përdorin 3 vinça.Tre katetet e para të ndërtesës, e cila ndodhet në Demirkent Site në rrethin Bayraklı, ishin dyqane.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas