Aktualitet

FOTO-VIDEO/ 10 vjet në Aleancë, Tirana qendra e NATO-s për një ditë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:08 - 29/03/19 |
mapo.al

Në 10-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO), në Tiranë u mblodhën përfaqësues nga 29 vendet të cilat janë pjesë e kësaj organizate. Në kuadër të kësaj dite, u zhvilluan një sërë aktivitetesh të nivelit të lartë.


MAPO sjell me FOTO dhe VIDEO momente nga të gjitha aktivitetet në 10 vjetorin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO. Në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë pati paradë ushtarakë nga Forcat e Armatosura shqiptare me pjesëmarrjen e 3 500 ushtarëve, ndërsa u ekspozuan mjete ushtarake të teknologjisë së fundit.


Në përfundim të aktiviteteve, ishte radha e avionëve luftarakë të NATO-s të cilët “pushtuan” qiellin e Tiranës. (AWACS dhe 6 eurofighters) fluturuan për disa minuta mbi hapësirën ajrore shqiptare.<
>
nato40 nato55 nato54 nato53 nato52 nato51 nato50 nato49 nato48 nato47 nato46 nato45 nato44 nato43 nato42 nato41 nato38 nato37 nato35 nato34 nato33 nato32 nato31 nato30 nato29 NATO28 nato27 nato26 nato25 nato24 nato23 nato22 nato21 nato20 nato19 nato18 nato17 nato16 nato15 nato14 nato13 nato12 nato11 nato10 nato9 nato8 nato7 nato6 nato5 nato4 nato3 nato2 nato1 nato avionet ne qiell

 1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas