Aktualitet

Fotografia e parë e çiftit mbretëror shqiptar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:36 - 07/08/19 |
Aurenc Bebja

“Paris-soir” ka botuar, të dielën e 12 shkurtit 1938, në faqen n°16, fotografinë e parë të mbretit Zog dhe konteshës Geraldinë, e shkrepur asokohe në Pallatin Mbretëror në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:


“Madhëria e Tij Zogu, mbret i Shqipërisë, së shpejti do të martohet me konteshën e re Geraldina Apponyi.
Kjo është fotografia e parë e të fejuarve, e shkrepur në pallatin mbretëror në Tiranë”.1
Etiketa: , , ,

Pas