KMR

Fotografia e vitit 2018 nga Smithsonian

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:47 - 15/04/18 |
mapo.al

Nga tregu vietnamez në shkallët ngjitëse të deleve, zbuloni garën prestigjioze të fotografisë Smithsoniane.


Këto janë disa nga fotot mahnitëse në konkursin 15-vjeçar të fotografisë Smithsonian.com.


Këtë vit gjyqtarët morën mbi 48,000 foto nga fotografë në 155 vende dhe territore.


Fituesit u përzgjodhën nga gjashtë kategori – bota natyrore, njerëzit, udhëtimet, imazhet e ndryshuara, celulari, i cili përfshin fotografi të marra nga një telefon ose tabletë, dhe përvoja amerikane.


Konkursi i 16-të i fotografive Smithsonian.com tani është i hapur dhe mbyllet më 30 nëntor 2018.

<
>
magjia magjia1 magjia2 magjia3 magjia4 magjia6 tregu-1


Etiketa: , , , , , , , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas