Aktualitet

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit, infermierja shpëtoi tre foshnje në Bejrut
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:28 - 05/08/20 |
mapo.al

Shpërthimi i fuqishëm në Liban ka lënë të vdekur rreth 100 persona dhe ka plagosur mijëra të tjerë.


Bejruti, kryeqyteti libanez ka mbetur i shkatërruar nga shpërthimi i kimikateve.


Në mediat e huaja janë publikuar shumë foto prekëse të fëmijëve dhe personave të plagosur që enden dyerve të spitaleve të tejmbushura.


Një foto e shkrepur nga fotografi Bilal Jawich, ku një infermiere po mban një foshnje të dëmtuar nga shpërthimi ka bërë xhiron e rrjetit.
Etiketa: , , ,

Pas