Aktualitet

FOTOLAJM – Blinda dhe helikopterë, Tirana “pushtohet” nga armatimet e rënda


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:08 - 22/05/21 |
mapo.al

Zonat më të populluara të kryeqytetit janë “pushtuar” këtë të shtunë nga autoblinda dhe helikopterë ushtarakë


Kjo nuk tregon që vendi ndodhet në një situatë lufte, jo aspak, por mjetet e rënda dhe ato fluturuese ushtarake ndodhen në “zemër” të Tiranës në kuadër të stërvitjes “Defender 21”, e cila prej javësh po zhvillohet në vendin tonë.


Në qiell është dhuruar një spektakël i vërtetë nga një helikopter pjesëmarrës në stërvitje, që valëviste flamurin shqiptar teksa qëndronte në ajër.Këtë mundësi, nuk e kanë lënë pa e shfrytëzuar qytetarët, të cilët kanë nisur në masë duke bërë foto në automjete, që nuk ndodh t’i shohësh çdo ditë.Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme, të siguruara nga LSA.

Lexo edhe :  Dy aksidente/ Makinat bëhen "përshesh" në Rinas, përplaset i riu me motor


<
>
0b8dec9c-bc24-4d88-a47f-6fcda938bb35 4ad7f339-9ba5-4033-9733-4dce02b5f5cb 6d186d45-e03f-4542-aca4-dba0e1f49314 7cfa2bab-1a0c-494c-ae38-b3d7fcf5bb74 9dc40098-9479-4a6b-9a5c-c19c204cb9c4 17fab762-2d21-45f0-9aeb-64aec3fc98e6 29b86c43-772a-4dff-9bd8-911d850e35f9 35a8a6a4-200b-403c-9210-e4ad8f942c40 67f18d6e-a5be-44d8-9d75-6b62841a2096 68baf166-a08f-42ee-a2bb-0212e0d20d4c 79cc0e45-8f42-41a0-8c47-91a7e1e8e7f1 85be7a89-97a8-45c7-87d1-fe6ecd84caa0 720d5396-9f32-4212-840e-09f9cd5e589c 6031af41-efbc-46d8-84ec-7526bad576b2 8974ea41-2242-4192-86e6-2bd204e7e4ef 9428c6c3-36a1-44ff-96a0-1660a042cda2 917116e2-df20-495a-9410-2a5e23ea9205 a9f5ce34-5c4e-4a9a-b820-32e75a91837f be87b486-9d41-4589-9b44-a1720249f428 c23b1456-ce94-422c-93a4-7e53c16171fd c41ee75b-7821-419d-8eca-43abda9960c1 c5800018-b22b-465a-a662-bdf4bd8cec9d cf9a42e6-2c6b-4347-bce4-e6c3e18cee1b d21c7964-d69c-4f7b-8031-1987a0f6ba99 e2097205-c3c7-4ffd-afab-0508535f0719 f4ccb8e3-8b1d-4751-b85a-00ccf92d283d f2117ed1-dbbd-4d8b-836f-9c7f70bcde91
1


Etiketa: , , ,

Pas