fbpx

Aktualitet

Fotolajm/ NATO e uron kështu Shqipërinë për festën e Pavarësisë…

               Publikuar në : 20:05 - 28/11/18 |
mapo.al

Edhe NATO “Aleanca Veri-Atlantike” ka uruar Shqipërinë, aleatin e saj, me një mënyrë origjinale me rastin e festave të nëntorit.


Në një status në Facebook të faqes së NATO-s, me një foto nga një prej misioneve shqiptare në Afganistan dhe me një mesazh të shkurtër, Aleanca uron Shqipërinë për ditën e Pavarësisë.“Bashkohu me ne në duke uruar aleatin tonë 🇦🇱️ #shqipëri një ditë të lumtur pavarësia!


Foto e arkivit tregon se komandanti i operacioneve të posaçme shqiptare, kontigjenti shqiponja v, duke folur me një stacion të lajmeve shqiptare nga Afganistani gjatë një festimi në njohjen e vitit të 100-të të Pavarësisë së Shqipërisë në vitin 2012.

(foto nga stafi i shtabit. Rajan sheldon-i 117-të i çështjeve publike të lëvizshme”.


Etiketa: , , , ,

Pas