Aktualitet

FOTOLAJM – Temperaturat deri në 43 gradë, qytetarët “pushtojnë” plazhet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:19 - 28/07/21 |
mapo.al

E mërkura dhe e enjtja, janë cilësuar nga sinoptikantët si ditët më të nxehta të verës, ku në qarqe dhe zona të caktuara termometri do të shënojë 43 gradë celsius.


Për këtë arsye, plazhet e vendit janë “pushtuar” nga prezenca e turistëve si vendas dhe të huaj. LSA sjell pamje ku shihet se çfarë ndodh në prag perëndimi në bregdetin e Adriatikut. Disa pushues, shihen teksa freskohen në det.


Të tjerë shohin si mundësi shumë të mirë argëtimin në rërë, e për këtë shfaqen duke luajtur futboll. Deti i qetë dhe pa dallgë, i ka lejuar disa pushues që të marrin kanoet dhe të lundrojnë në ujë.Qielli i kuqërremtë, ‘shkrihet’ mjaft mirë me atmosferën në plazh, që duket e qetë në orët e fundit që plazhistët frekuentojnë detin e rerën, për t’ia lënë vendin më pas argëtimeve të mbrëmjes, me lokalet e shumta përgjatë vijës bregdetare të Adriatikut. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.<
>
b58968f8-45aa-43d3-83d9-37834d141643 d0f5eab7-0c9d-47a9-a566-6f9a16631daf 56840b88-b39f-4b16-bc1d-46555a53e63e b83faaf6-fc27-48a1-8630-37e8e3fd3153 977897c6-18e6-4519-b752-28c29fa55089 1f253e9c-2737-4fcf-952c-d7a34b4fb240 6a2cb6cc-ce03-4abf-aace-8d09ba581a3e 2562d64d-399e-40ef-a8b2-b9e297d67e84 27133206-76d5-4be7-b16f-b83990374092 401bca30-f8d7-4a6b-b6dd-12955288461b 206ff3c6-f14c-4b3a-8be4-8c32ffd670d5 4c55c80f-ee4b-4f6c-964c-6768285b4549 40c4753b-4f7b-4dc8-be2b-2d53d791411f 0b9e7fcd-7dcb-40a6-a141-0279c29feee9 2685b32f-754a-4473-9b8d-66d4b47cf7dc b5e5f80e-1f97-490f-a969-3425079aef50 05e061e6-06cd-407a-8552-2d190c9b9674 6ccff888-1a85-4031-80ca-6c26371526fd 922b588a-0fd7-4d03-9aa7-6177d5f04156 b4ac1987-c7d8-4e2d-9377-0d2be1f4da0c 8abf3dba-6738-48b0-9e30-022ba161d209 88273a77-5fa2-4b35-94c9-8019bb012db0 9f6a391a-7793-4bf5-8d41-ee2606d0673a 6de6c0fc-a26f-4440-ba43-fd799ec00452 75d824f8-8f06-473f-b5d6-f49ca2aed87d 98dd71ec-47b4-49b5-84ac-f6fdc46d0586 5ec54bb4-a9ed-4c6f-b4da-236eaeec5af9 6eadd9c7-0dec-4385-be1e-90a440276a6a 847a9884-2c5f-438b-b705-557608a2cd09 5d75c31f-638d-4571-a462-54300bccefe7 5bcc3bf0-3996-488a-8411-2391b13e674c 852fe027-531e-4e4c-a184-b69b70c87ef5 e9b7ca2c-890d-4c34-a912-e49f8b31cc09 c8374417-cfb3-4c8e-9656-240fbf0a40e4 159bb869-a023-4bde-b338-2b04c3fd202c 64bfb429-d3b7-421e-a22b-376396a489ed 375e012c-be12-4882-9ba0-786cd68ef2df
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas