Kryesore

Foton e ditës/ Kryeministrit Rama tregon qeverinë e tij të re

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:22 - 28/12/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në Facebook një foto të cilën e konsideron si fotoja e ditës. Në foto duket kryeministri gjatë një tryeze të rrumbullakët me ministrat e zëvendësuar.Kujtojmë se janë 8 ministra të rinj në kabinetin qeveritar të cilët do zëvendësojnë ata të kaluarit. Vendimi për ndryshimet në qeveri është marrë gjatë mbledhjes së Asamblenë Kombëtare të PS ditën e sotme.


LISTA
1. Besa Shahini në vend të Lindita Nikollës
2. Anila Denaj në vend të Arben Ahmetaj
3. Genti Caka në vend të Ditmir Bushatit
4. Bledi Çuçi në vend të Niko Peleshit
5. Elva Margariti në vend të Mirela Kumbaros
6. Eduard Shalsi në vend të Sonila Qatos
7. Elisa Spiropali, Ministre për Marrëdhënie me Parlamentin
8. Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë në vend të Damian Gjiknurit
9. Erion Braçe zv/kryeministër i ri në vend te Senida Mesit
foto galeri 


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas