Kryesore

Fotot: Ceremonia që bashkoi sot politikën…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:35 - 27/11/18 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta dekoroi sot ish-ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu me titullin “Për Merita të Veçanta Civile”.


Kreu i Shtetit shqiptar i akordoi ish-Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Titullin e lartë me motivacionin: “Në vlerësim të veprimtarisë diplomatike dhe kontributit të tij të çmuar në përparimin e gjithanshëm të marrëdhënieve dypalëshe gjatë mandatit të tij si Ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës por edhe në vijim si dhe për mbështetjen e pakursyer të procesit të integrimit euro-atlantik të vendit”.


Gjatë kësaj ceremonie vihet re prezenca e të majteve e të djathtëve, pavarësisht se mungojnë nivele të larta drejtuese nga të dyja forcat politike PS e PD.<
>
Meta-Topalli- ceremonia Topalli-Dedja Jozefina-Topalli-Mimi-Kodheli-Kryemadhi Astrit-Patozi-Genc-Ruli
1

Lexo edhe :  Meta: Betejat e vërteta do t'i bëj pasi të iki nga Presidenca


Etiketa: , , , , , ,

Pas