Dikur

Fotot e rralla nga Tirana e vitit 1939, kur prisheshin ndërtesat për të hapur rrugë…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:15 - 23/12/18 |
mapo.al

Këto pamje të rralla vijnë nga Tirana e vitit 1939. Fotot janë realizuar nga fotografi gjerman Richard BuschZantner, i cili ka udhëtuar në Shqipëri pas pushtimit italian.


Njëra prej tyre tregon prishjen e ndërtesave për të ndërtuar rrugë të reja. Fotografi gjerman realizoi një seri fotosh të veçantë dhe mjaft interesante.


Këto fotografi të rralla janë mbledhur dhe më pas publikuar nga studiuesi Robert Elsie.foto galeri foto galeri foto galeri


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas