Dikur

Fotot e rralla: ‘Korça e bardhë’ në vitin 1994


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:53 - 24/11/21 |
mapo.al

Ata që duan të shijojnë festa të bukura të fundvitit, shkojnë në Korçë.


Thuhet se hotelet janë të prenotuara kohë para festave.


Zakonisht, festat vijnë me borë në Korçë dhe gjithçka duket mrekulli për të gjithë ata që duan ta shijojnë këtë periudhë të vitit mes bardhësisë.Por dëbora sjell gjithmonë vështirësi.
Dikur këto vështirësi ishin akoma më të mëdha.Nëse doni të dini se si ishte ‘Korça e bardhë’ në vitin 1994, shihni këto foto.

Ato janë bërë nga Josef Koudelka.

Ai vizitoi Korçën pasi ishte pjesë e një ekipi që po xhironte filmin ‘Shikimi i Uliksit’ me aktorin e njohur, Harvey Keitel.

<
>
ALBANIA. 1994.
1 ALBANIA. Korce. 1994. A gypsy boy. ALBANIA. 1994. Snow blizzard on the road to Korce. ALBANIA. A guard at the border crossing with Greece. 1994. 5 GREECE. The route to Albania. 1994. ALBANIA. 1994. ALBANIA. Korce. 1994. ALBANIA. Near Korce. 1994. ALBANIA. Greek-Albanian border. 1994. ALBANIA. 1994. Snow blizzard on the road to Korce. ALBANIA. Korce. 1994. Snowcovered main square. ALBANIA. 1994. Snow blizzard on the road to Korce. ALBANIA. 1994. Snow blizzard on the road to Korce. ALBANIA. 1994. Snow blizzard on the road to Korce. Soldiers. 16
28


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas