Kryesore

FOTO/ Nga shembja, përplasja dhe tek policët pa maska, çfarë ndodhi tek Teatri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:33 - 17/05/20 |
mapo.al

Ishte ora 04:30 e mëngjesit kur Policia e Shtetit u fut brenda Teatrit Kombëtar, largoi me dhunë protestuesit dhe menjëherë nisi shembja e godinës.


Një fadromë rrëzoi hyrjen e teatrit dhe ku përplasja mes qytetarëve dhe policisë vijonte. Më shumë se 1000 policë rrethuan zonën, dhe artistet e qytetarët u mbajtën larg, edhe me dhunë në disa raste.


Më poshte janë disa nga fotot më pikante nga ajo se çfarë ndodhi sot në mëngjes ek Teatri Kombëtar.


<
>
Teatri Kombetar prishja e teatrit 98181305_10220331700514409_2645019875113697280_n Screenshot_1 albanasd 3d151057-68af-43e5-ad5b-1f3ccf7640ff aef8e4e6-fbd8-409d-b1f3-94661b033fa4 24e020c3-3e20-4e8b-9f65-1c7739a88cd2 (1) 98090953_10220331700914419_1981551009607974912_n 98149893_10220331701034422_4697112840635416576_n Prishja-e-Teatrit 380abcc9-530f-4a42-b27c-d19f63c4b4e9 1589701794_malkaj 98052106_10220331700394406_2305321595888992256_n 2993ee03-1044-492a-950e-e0456346e721 POLICA Screenshot_3 fefefa23-42c6-438c-9095-ba5f67ca218e protesta teatri d3beb4c9-96f8-4a5e-84b2-fe0b45d8b367 f3508c62-b29e-480b-a2b6-2ce177adcc06 WhatsApp-Image-2020-05-17-at-08.17.30-781x579 710207e0-6f81-44b8-8941-b1c46a7c5b50 WhatsApp-Image-2020-05-17-at-08.17.30-781x579 5 be991b91-5e56-4e3f-aca3-09086bf81193 eb216f53-56db-4795-bb13-8f2951459ffb 190d285f-9735-4cd3-970f-d06c8921cf42 6ed30a85-f684-4ea3-afb9-3cdb7438ceac a83f3415-a821-4b44-b92c-c15797114f54 c0d704f3-c511-4cac-bdef-bef2d0942af8 76a80f30-072d-463f-8b56-eab5ad123259

 


LEXO EDHE:

Momenti kur nis prishja e Teatrit Kombëtar (Video)

Përplasje mes policisë dhe qytetarëve te Teatri, ka të lënduar dhe të arrestuar (Video)

Video/ Albana Vokshi në tokë, Enkel Demi përplaset me policinë


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas