Dikur

Fotot që provojnë se Hallouini ishte më i frikshëm 100 vjet më parë





Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:19 - 25/10/18 |
mapo.al

Hallouni është festa më e frikshme e vitit. Tashmë ethet e saj kanë përfshirë fuqishëm edhe Shqipërinë, ku kjo festë ishte e panjohur disa kohë më parë.


Të gjithë fëmijët dhe të rinjtë synojnë që të vishen sa më frikshëm. Por këto foto provojnë se Hallouini ishte shumë më i frikshëm 100 vjet më parë.


Fotot e bëra në fillim të viteve 1900 janë publikuar nga Mental Floss.


<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12



Etiketa: , , ,

Pas