Kryesore

Fotot tronditëse: ‘Është bebe 14-javëshe, jo mbetje mjekësore’

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:08 - 01/11/18 |
mapo.al

Një mama ka vendosur të publikojë fotot e djalit të saj të vdekur kur ishte vetëm 14-javësh për të provuar para mjekëve se ai është një bebe e vërtetë dhe jo thjesht një ‘mbetje mjekësore’ siç i thanë ata.Sharran Sutherland, 40 vjeç, publikoi pamjet prekëse të bebes, që peshon vetëm 26 gramë. Ai ka fytyrë, duar, këmbë.


Bebet nuk klasifikikohen si bebe deris të jenë 20-javëshe- çka do të thotë se Miran do të hidhej si mbetje mjekësore.
Por mamaja e 11 fëmijëve dhe i shoqi, Michael, ndërhynë duke e mbajtur beben fillimisht në frigorifer për një javë.Më pas e varrosën në një vazo.


<
>
mamaja1 mamaja2 mamaja3 mamaja4 mamaja5 mamaja6
1


Etiketa: , , ,

Pas