fbpx

Bota

Foto+Video/ Martohet me të, një ditë para se ai të vdiste nga tumori

               Publikuar në : 12:51 - 28/06/19 |
mapo.al

Një grua është martuar me të fejuarin e saj me sëmundje të pashërueshme vetëm një ditë para se ai të humbiste betejën me kancerin.

Navar Herbert u nda nga jeta mbrëmjen e së martës.

22-vjeçari u diagnostikua me tumor në tru disa muaj më parë dhe gjendja e tij u përkeqësua shpejt.

Dhe gruaja e tij, Maia Falwasser publikoi pamjet e dasmës në oborrin e shtëpisë në faqen GoFundMe për të mbledhur para për transportimin e trupit të Navar në vendlindjen e tij Otorohanga, Zelandën e Re.


Navar u ndihmua nga miqtë dhe familja për t’u përgatitur për ceremoninë. Ata e ndihmuan të vishte kostumin e bardhë dhe më pas shkoi në ceremoni me karrocë me rrota.

Maia u shoqërua drejt altarit nga nëna saj, para se të bashkohej me Navar.22-vjeçari i tha se sa shumë e donte para se zyrtarisht të bëheshin burrë dhe grua.


Djali i tyre i vogël, Kyrie ishte gjithashtu i pranishëm në ceremoni. /Dailymail/


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas