Aktualitet

FOTO+VIDEO/ Pasojat e tërmetit apokaliptik të 26 nëntorit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:00 - 26/11/20 |
mapo.al

51 viktima, 900 të plagosur dhe mijëra banesa të shkatërruara. Këto ishin pasojat që solli tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit 2019.Tërmeti katastrofik nisi në orën 3 e 54 minuta, dhe vijoi me mbi 1 mijë lëkundje. Trandet ende shpirti i të prekurve, mes tokës dhe qiellit.


Pa një çati mbi kokë, ata janë prononcuar për mediat pareshtur. Nga Thumana, Durrësi dhe disa fshatra ku kamerat ende nuk kanë mbërritur, jeta diç ka tjetër pamje.
MAPO risjell në vëmendje pasojat e një prej ngjarjeve më tronditëse të historisë sonë moderne, përmes optikës së fotografit Florion Goga.<
>
termeti-ne-thumane4 57baa3d5-470e-4b41-be81-7228bd164ded 4ef95eb6-3a40-45fe-b96d-2597f6f9191a c1d336a6-4195-42d5-8efd-9f8c8f692e05 termeti-ne-thumane4 termeti-ne-thumane5 termeti-ne-thumane6 termeti-ne-thumane7 termeti-ne-thumane8 termeti-ne-thumane9 a7365292-550c-4a06-b085-121d758e245b

 


 

 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas