Aktualitet

FOTO+VIDEO/ USA hedh 40 ton eksploziv mbi ishullin e banuar nga ISIS
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:57 - 11/09/19 |
mapo.al

Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë hedhur plot 40 ton bomba mbi atë çka u quajt “ishulli i infektuar nga ISIS” në Irak. Avionët F-15 dhe F-35 u përdorën për të bombarduar ishullin Qanus, i cili gjendet në mes të lumit ‘Tiger’ në Irakun qendror. Bombardimi u bë për të shkatërruar vendet e fshehta të luftëtarëve xhihadistë.


<
>
ushtaret avioni3 avioni2 avioni1 zona avioni irak3 irak2 irak makinat bombardimi ushtaret


Etiketa: ,

Pas