Aktualitet

Franca merr vendimin, nuk mbyllemi edhe me valën e dytë të Coronavirusit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:38 - 19/06/20 |
mapo.al

Edhe pse një valë e dytë e koronavirusit është e “mundur”, një karantinë e dytë e përgjithshme nuk do të ndodhë. Një rikthim i izolimit total do të ishte i pamundur për arsye ekonomike dhe sociale, deklaroi përpara komisionit parlamenetar hetimor mbi menaxhimin e pandemisë profesori Jean-Francois Defraissy, kreu i Këshillit shkencor, me të cilin konsultohet qeveria franceze për vendimin që është duke marrë gjatë përballjes me krizën e Covid-19.


1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas