Arkiva 2

Franca siguron finalen, Macron i përshëndet nga stadiumi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:52 - 10/07/18 |
mapo.al

Presidenti i Francës, Emmanuele Macron është dukur mjaft i kënaqur në shkallët e stadiumit “Krestovsky” të Shën Petersburg.


Macron, i cili ishte në stadium nën shoqërinë e Mbretit Philippe të Belgjikës dhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, nuk mund ta fshehte lumturinë e tij pas golit të Umtiti, por në fund nuk kishte si të mungonte një shtrëngim duarsh mes tij dhe monarkut belg, Queen Mathilde.


Franca e siguroi finalen e Kupës së Botës pas atij goli të Samuel Umtiti të shënuar në minutën e 51-të.Në finale të besuarit e Didier Deschamps do të përballet me fituesin e takimit të së mërkurës midis Anglisë dhe Kroacisë në Moskë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas