KMR

Francë, një pesëvjeçar shpëton babain e tij nga… koma, arrin t’i telefonojë urgjencës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:33 - 15/05/18 |
mapo.al

Një djalë pesë vjeçar arriti të shpëtonte babain e tij, i cili kishte rënë në koma diabetike.


Ngjarja ndodhi në Glos-La-Ferriere, Francë.


Sipas shtypit francez, fëmija ishte në shtëpi me babain e tij, 44 vjeç, i divorcuar, dhe arriti ti telefononte urgjencës.Operatorët e mbajtën në linjë për 40 minuta për të lokalizuar vendndodhjen e tij dhe për të gjetur vendbanimin.‘’Alo, më duket se babai im ka vdekur. Jam tek shtëpia e tretë’’,- mësohet të ketë thënë fëmija.Policia, së bashku me emergjencat, kanë këshilluar fëmijën që të dalë te dera dhe të bëjë shenjë kur të shohë ambulancat.

Vendndodhja u arrit dhe babai i fëmijës u shoqërua për në spital.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas