Frika nga varianti ‘Delta’, OBSH jep “Ok” për zhvillimin e Lojërave Olimpike

Pavarësisht përhapjes së pandemisë së koronavirusit, Lojërat Olimpike të Tokios do të zhvillohen. Lajmi konfirmohet nga kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ai ka thënë se Lojërat Olimpike në Tokio duhet të mbahen, në mënyrë që t’i tregojnë botës se çfarë mund të arrihet me plan dhe masa të duhura. Duke folur … Continue reading Frika nga varianti ‘Delta’, OBSH jep “Ok” për zhvillimin e Lojërave Olimpike