Aktualitet

Frikë në aeroportin e Kabulit, avioni një orë në ajër duke kërkuar të ulet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:49 - 18/08/21 |
mapo.al

Momente frike janë shënuar pak më parë në aeroportin e Kabulit ku një avion i kompanisë “KamAir” nuk mundi të ulej edhe pse qëndroi për më shumë se një orë në ajër duke u rrotulluar mbi kryeqytet.


Siç shihet edhe nga fotoja e nxjerrë nga FlightRadar, avioni i nisur nga qyteti i Mashdadit në Iran nuk mundi të ulet në aeroport duke u rrotulluar mbi qytet vazhdimisht në pritje të marrjes së lejes.
Por, pasi ka kuptuar se nuk mund të ulej, avioni është rikthyer për në vendin nga ku u nis duke pasqyruar kështu se situata në Kabul vijon të jetë problematike dhe e rrezikshme.
LEXO EDHE:VIDEO/ Të qara dhe ulërima, vajzat afgane i kërkojnë ndihmë ushtarëve amerikanë

1


Etiketa: , , ,

Pas