Aktualitet

Frikë në qiell, avioni me 347 pasagjerë përfshihet nga flakët (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:15 - 22/11/19 |
mapo.al

Avioni ‘Boeing Co 777’ i “Philippine Airlines” i nisur drejt Manilas, u përfshi nga flakët duke krijuar panik te pasagjerët që po udhëtonin me të.

Për shkak të një defekti në një nga motorët, flakët shpërthyen në njërin nga krahët e avionit.

Boeing Co 777’ u detyrua të rikthehej në pistën e Los Angeles. Sipas njoftimeve, të 347 pasagjerët dhe 18 anëtarët e ekuipazhit shpëtuan pa lëndime.


Etiketa: ,

Pas