Aktualitet

Frikë nga koronavirusi, vetëizolohet kryeministrja e FinlandësBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:46 - 23/04/20 |
mapo.al

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin ka vendosur të vetizolohet në shtëpinë e saj, për disa ditë, pasi një person që punonte në rezidencën e saj ka pasur kontakte të afërta me një të infektuar me koronavirus.


Zyra e shtypit të kryeministres konfirmon se Marin i është nënshtruar një testi për COVID-19, dhe se nuk ka shfaqur simptoma.


Pak kohë më parë 34-vjeçarja Marin tërhoqi vëmendjen e të gjithëve pasi u bë kryeministrja më e re në të gjithë botën.


Etiketa: , , , ,

Pas