Aktualitet

Frikë nga protestat/ Policia kontrolle të automjeteve edhe në Rrugën e Kombit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 18/05/20 |
mapo.al

Dhjetëra qytetarë me mjetet e tyre janë bllokuar në postbllokun e rrethrrotullimit të Bradasheshit në Elbasan, që prej ditës së djeshme dhe nuk lejohen të futen në Tiranë.


Policia ka vendosur postbllok në këtë aks rrugor me synimin që të shmangeshin grumbullimet në protestën e djeshme.


Postblloqe të shumta janë ngritur edhe në qytetet veriore. Policia ka ngritur postbllok në dalje të qytetit të Kukësit në rrugën e Kombit.


Urdhri i ministrisë së Brendshme mesa duket është ende në fuqi, pasi sot do të zhvillohet një tjetër protestë për shembjen e Teatrit Kombëtar.


 

LEXO EDHE:

Policia bllokon qytetarët në Elbasan të vijnë drejt Tiranës


Etiketa: , , ,

Pas