Aktualitet

“Frymëmarrje” në Florida, hiqen të gjitha kufizimet e pandemisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:55 - 03/05/21 |
mapo.al

Guvernatori i Florida hoqi sot të gjitha kufizimet mbi pandeminë, duke përmendur efektivitetin dhe disponueshmërinë e vaksinave si një argument për këtë vendim


Ron DeSadis ratifikoi një ligj që i jep fund gjendjes së jashtëzakonshme të vendosur nga pandemia më 1 korrik, të vitit të kaluar.


“Kjo është ajo që duhet të bëjmë, bazuar në të dhënat që kemi,”-tha ai në një konferencë shtypi.Rreth 9 milion njerëz , ose 41.95 banorë të Florida, kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës Covid-19, sipas shërbimeve shëndetësore.“Njerëzit të cilët nuk janë vaksinuar ende sot sigurisht nuk e kanë bërë këtë sepse ka një mungesë të vaksinave,” shtoi guvernatori. Vaksinimi i të gjithë qytetarëve mbi moshën 16 vjeç ka filluar të premten në Florida.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas