KMR

Fshati fantazmë në Dubai, legjenda e xhindit femër që çoi në braktisjen e shtëpive

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:30 - 22/02/20 |
mapo.al

Fshati Al Madam gradualisht po “pushtohet” nga shkretëtira. Muret e shtëpive të mëparshme janë ende të dukshme, por rëra rrotullohet si valë, duke u derdhur nëpër dritare, duke mbushur oborret dhe duke zhdukur mobiljet. Më pak se një orë me makinë nga qyteti i Dubait, pak mbi kufirin në Sharjah, ky vendbanim përfshin dy rreshta shtëpish dhe një xhami.


Ka indikacione që banorët mund të jenë larguar me nxitim; dyer të gjera të hapura. Këto kujtime bezdisëse kanë nxitur historinë se Al Madam është një “fshat fantazmë”, ku banorët u larguan nga forcat e mbinatyrshme. Al Madam është bërë një destinacion gjithnjë e më tërheqës për turistë që kërkojnë emocione të veçanta nga Dubai.Legjenda për fshatin fantazmë


Në mungesë të informacionit përfundimtar për shkakun e braktisjes së fshatit, thashethemet për ndikim të mbinatyrshëm kanë qarkulluar gjerësisht. Banorët e fshatrave të afërta tregojnë histori për një xhind të keq, që qarkullon në Al Madam, një shpirt femëror me sytë e maceve.

<
>
1 2 3 4 5 6 7


Etiketa: , ,

Pas