Aktualitet

Fshihte drogën në dysheme, arrestohet shqiptari në Itali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:17 - 30/09/21 |
mapo.al

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë italiane në zonën e Aquilas për trafik droge.


Njëri prej tyre është një 40-vjeçar shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur. Policia ka ndarë detaje nga operacioni si dhe foto nga lënda narkotike e sekuestruar brenda banesës së dy të arrestuarve.


Brenda në banesë u gjetën 23 doza të vogla kokaine me një peshë prej 10 gramësh si dhe 5 pako kanabis me një peshë prej 450 gramësh. Kanë qenë fqinjët e të arrestuarve që kanë thirrur policinë duke u shprehur se në banesën e tyre kishte shumë hyrje-dalje nga persona të ndryshëm.Policia dërgoi në vendngjarje dy efektivë të veshur civilë të cilët qëndronin në hyrjen e pallatit. Ata vunë re se shumë persona hynin dhe dilnin nga ndërtesa dhe pasi pikasën apartamentin e trafikantëve, hynë dhe bënë të mundur arrestimin e tyre.
Lexo edhe :  Mungesë të fuqisë punëtore, Italia do të hapë kufijtë për 80 mijë emigrantë

Në ndihmë të dy oficerëve erdhi dhe një patrullë tjetër, me ta dhe qentë antidrogë të cilët zbuluan lëndët narkotike të fshehura në apartament. Sipas mediave italiane, të rinjtë e kishin fshehur kanabisin në një vrimë të hapur në dysheme. Ata kishin shkulur një pllakë ku poshtë saj kishin hapur vrimën, të cilën më pas e mbulonin sërish.Gjithashtu policia gjeti dhe 2.390 euro dhe materiale për peshimin dhe paketimin e lëndës narkotike. Gjatë operacionit, një person i ra cetefonisë së pallatit dhe u ngjit në apartamentin e trafikantëve ku u prit nga efektivët e policisë.

Ai u shpreh se kishte ardhur për të blerë drogë nga dy autorët. Të dy shpërndarësit e drogës u arrestuan dhe u dërguan në Marassi në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor.

1


Etiketa: ,

Pas