Sociale

‘Fundi i Katovicës. Sot vendosim ne’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:24 - 07/01/19 |
mapo.al

Moti i ftohtë ka pushtuar Tiranën dhe të gjithë vendin, por studentët, ashtu siç kishin paralajmëruar, dolën në protestë ditën e sotme.


Ata nuk tërhiqen edhe pse Kryeministri largoi ministren Nikolla. Kërkesave të tyre i shtohet edhe ajo për anulimin e ligjit të Arsimit të lartë.


Ndërsa pjesa më e madhe e studentëve janë vendosur përballë Kryeministrisë, një pjesë e vogël prej tyre janë kujdesur që të mbulojnë me banderola e meme Korpusin Universitar.Sipas A2News, një banderolë e madhe u shpalos në Korpusin Universitar me një karikaturë dhe një mbishkrim: “Rroftë rinia e lirë! Fundi i Katovicës. Sot vendosim ne”.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas