Aktualitet

Pensionistët e prindërit dalin në fundjavë, Rama: Javës tjetër ndoshta liri për të gjithë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:17 - 08/05/20 |
mapo.al

Nëse situata me numrat e të infektuarve dhe të të shtruarve në spital vazhdon të jetë e stabilizuar, fundjavën tjetër nuk do të ketë më kufizime për qytetarët.


Kështu shprehet në një postim në “Facebook”, kryeministri Edi Rama, ku njoftoi hapjen e vendit, përveç 6 qyteteve që do cilësohen “zona të kuqe“.


Sipas Ramës në fundjavë do lejohet dalja e këmbësorëve do të bëhet me dy fasha: Deri në orën 09.30 vetëm pensionistët dhe nga ora 10.30 deri në 17.30 prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç.


“Këtë fundjavë njësoj si fundjavën e shkuar, në të gjithë vendin do të lejohen të qarkullojnë vetëm automjetet që kanë autorizim për punë dhe dalja e këmbësorëve do të bëhet me dy fasha: Deri në orën 09.30 vetëm pensionistët dhe nga ora 10.30 deri në 17.30 prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç.


Nëse situata me numrat e të infektuarve dhe të të shtruarve në spital vazhdon të jetë e stabilizuar, kjo do të jetë fundjava e fundit me ndalim daljeje për vajzat e djemtë mbi 14 vjeç”, – shkruan Rama.

Zonat e kuqe në Shqipëri

 

LEXO EDHE:

Masat lehtësuese/ Rama: Vetëm 6 qytete do mbeten zona të kuqe


Etiketa: , , , ,

Pas