Aktualitet

Furgoni me ushqime në Berat, përfundojnë në Prokurori dy punonjës të bashkisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:05 - 20/04/21 |
mapo.al

Një furgon i bashkisë së Beratit i mbushur me ushqime, u bllokua dje nga Partia Demokratike.


Drejtuesi politiki PD, Tomor Alizoti tha se ushqimet do t’u shpërndaheshin banorëve të varfër të Beratit, në këmbim të votave.


Grupi i PD, mbajti të bllokuar furgonin dhe priti ardhjen e policisë. Mësohet se dy punonjës të bashkisë, kanë shkuar në Prokurori për rastin në fjalë.

Raportohet se ata janë shoferi dhe një punonjëse e bashkisë. Mësohet se pasi janë marrë në pyetje nga Prokuroria, dy punonjësit janë lënë të lirë.1
Etiketa: , , ,

Pas