Aktualitet

Futboll/ E shtuna e zjarrtë e dueleve në EuropëBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:59 - 17/10/20 |
mapo.al

Sot janë shumë ndeshje derbi që zhvillohen në kampionatet më të ndjekura të botës.


Gjkithçka nis me Everton-Liverpul në orën 13 e 30.


Evertoni i Ançelotit e ka nisur mjaft mirë këtë sezon, dhe ka pikë të plota. Klop së fundmi e ka vlerësuar punën e ekipit kunërshtar dhe blerjet që ata kanë bërë.Po në Angli, pasdite vjen superndeshja, Mançester City me Arsenal. Eshtë vetëm nisja e sezonit, por Arsenal ka treguar se ka pretendimi dhe ambicie serioze.


Në Itali, kemi përballjen historike, Inter-Milan në orën 18.00.


Në Skoci është përballja më e fortë, rivalët e përjetshëm Cetic-Rangers në orën 13 e 30.

Dhe Portugalia nuk ngelet pas, me Sporting-Porto vonë në mbrëmje.

 


Etiketa: , ,

Pas