Kryesore

Futboll – Titanët zbresin në fushë në Angli, në Itali derbi i zjarrtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:27 - 08/11/20 |
mapo.al

Sot dy prej ekipeve më të mira në botë, përballen për herë të parë këtë sezon në Angli, në orën 17 e 30.


Manchester City, pret kampionët në fuqi, teksa nuk e ka nisur si duhet sezonin dhe aktualisht pas javëve të para gjendet në mes të tabelës së renditjes.


Liverpool është mjaft në formë dhe në temp me treshen e artë sulmuese, dhe po mundohet të adoptohet në reparin e mbrojtjes me mungesën e Van Dijk.Aktualisht, Premier League udhëhiqet nga Southampton.Në mesditë në Itali vjen pëballja e javës, ajo mes Lazios dhe Juventusit.Lazio këtë sezon duket se nuk ka shkëlqimin e një viti më parë, megjithatë, ngelet në vitet e fundit rivali kryesor i kampionëve.

Lexo edhe :  Nuk kërkoj falje!

Seria A për momentin kryesohet nga Milani dhe Juve gjendet në vendin e tretë.

Dje kishte emocione në La Liga, ku Barcelona mori fitoren e parë në kampionat në javën e pestë.

U desh ardhja e Mesit në pjesën e dytë, që katalanasit të mposhtin Real Betis, me rezultatin 5 me 2.

Në Bundesliga, Dortmund nuk mundi të fitonte superderbin me Bayern, dhe talenti Haland nuk mjaftoi.

Është pikërisht Levandovski që bën punë e tij si duhet dhe bavarezët fitojnë me rezultatin 3 me 2, duke u ngjitur në krye të tabelës.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas