Aktualitet

Futbollisti shqiptar preket nga koronavirusi, e gjithë skuadra në karantinë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 21/03/20 |
mapo.al

Koronavirusi nuk është kursyer as me futbollistët, të cilët njihen për dietën e pasur ushqimore dhe stërvitjen e palodhshme.Futbollisti nga Kosova, Valdrin Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton SportBuzzer. E gjithë skuadra e tij gjermane, Hannover 96 duhet të izolohet pasi dyshohet që mesfushori 22-vjeçar t’ia ketë transmetuar.


“Ne kemi këshilluar të gjithë lojtarët tanë që të ruajnë distancën e tyre nga familja, miqtë dhe të njohurit dhe të qëndrojnë në shtëpi,” tha Michael Tarnat, kreu i Hannover 96, në faqen e internetit të klubit.
Trajneri dhe i gjithë ekipi së bashku me futbollistët do ti nënshtrohen karantinës dy javore.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas