Kryesore

Gabimi trashanik i portierit të Arabisë Saudite, Suarez kalon në avantazh Uruguain

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:28 - 20/06/18 |
mapo.al

Po luhet në “Rostov Arena” ndeshja e dytë e Grupit A në Botëror mes Uruguait dhe Arabisë Saudite.


Uruguai 1-0 Arabia Saudite


Komenti i ndeshjes


23′ Një dalje e gabuar e portierit pas një goditje këndi i kushton shumë Arabisë. Suarez nuk fal me portën e boshatisur


1′ Nis ndeshja në “Rostov Arena”

Do të luhet në orën 17:00 ndeshja e dytë e Grupit A mes Uruguait dhe Arabisë Saudite. Amerikano latinët pas fitore në ndeshjen e parë kundër Egjiptit kërkojnë një tjetër 3 pikësh për të vulosur kalimin në fazën me eliminim direkt.

Ndërkohë ky është shansi i fundit për Arabinë Saudite për të vijuar më tej pavarësisht se do ta ketë shumë të vështirë, por jo të pamundur.

Ndërkohë dy trajnerët e ekipeve, Oscar Tabarez dhe Juan Antonio Pizzi, kanë publikuar formacionet titullarë.

Capture

 


Etiketa: , , , ,

Pas