Humor

“Gafa e vitit”, ngatërrohet me këmbët e tij, humb golin e sigurt

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 14/12/19 |
mapo.al

Nuk dekorohesh vetëm për golin e vitit, por edhe për gafën e vitit.


20-vjeçari senegalez shpërdoroi një rast të pastër për gol në takimin e sotëm ndaj Liverpulit. Teksa topi në zonë u devijua nga portieri i Liverpulit Alison, Sarr e kishte të gjithë mundësinë të dërgonte saktë topin në rrjetë, por çuditërisht, ai ngatërrohet me këmbët e veta dhe nuk arrin ta gjuajë topin.Aksioni ndodhi 3 minuta pasi kishte realizuar Mohamed Salah. Nëse lojtari i Uatfordit do të barazonte ndeshjen, nuk dihej se çfarë rrjedhe do të merrte takimi.


Megjithëse kushton mbi 30 milionë €, lojtari me këtë veprim të fundit ka vënë në dyshim nëse kartoni i tij vlen po kaq para.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas