Aktualitet

Gara për në Kushtetuese, KED publikon rezultatet për 6 kandidatët

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:40 - 10/09/19 |
mapo.al

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka publikuar rezultatin paraprak të pikëzimit për secilin kandidat për anëtar në Gjykatën Kushtetuese.


1-Arta Vorpsi 89.610 Pikë2-Besnik Muçi 81.926 Pikë


3-Elsa Toska 85.425 Pikë

4-Fiona Papajorgji 88.783 Pikë

5-Marsida Xhaferllari 81.999 Pikë

6-Regleta Panajoti 80.284 Pikë

Ndërsa në mbledhjen e ardhshme të Këshillit, do të shqyrtohen dhe miratohen

a) Lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për secilin vend vakant në Gjykatën Kushtetuese;

b) Raporti i arsyetuar për procedurën e verifikimit, të vlerësimit dhe pikëzimit të secilit kandidat dhe të renditjes së tyre, për secilin vend vakant në Gjykatën Kushtetuese.


Etiketa: , ,

Pas