Aktualitet

Gardisti: Gruaja më tradhtonte prandaj e vrava, më vjen keq për vajzën


               Publikuar në : 12:43 - 12/02/19 |
mapo.al

Zbardhet dëshmia në Polici e gardistit Alket Arapaj, i cili vrau gruan e tij mëngjesin e sotëm. Para oficerëve të Policisë, Alket Arapaj ka thënë se gruaja e tradhtonte dhe kjo ishte arsyeja pse e vrau. Në gjendje rë rëndë psikologjike, Arapaj u shpreh se i vinte keq për vajzën 3-vjeç.


“Kishim më shumë se 10 vjet të martuar. Jam familjar i rregullt. Prej disa kohësh kisha dyshime se gruaja më tradhëtonte. Kohët e fundit dyshimi se ma tradhtonte më ishte përforcuar. Kisha filluar ti lija gjërat me shenjë brenda shtëpisë. Kur kthehesha në shtëpi pas pune i gjeja gjërat e lëvizuara. Për dyshimet që unë kisha, gruaja asnjëherë nuk më jepte një version të saktë dhe të qëndrueshëm. Krimin e kam kryer në momente të ngarkesës emocionale. Më vjen shumë keq për gocën”, – u shpreh Alket Arapaj në Polici.

Alket Arapaj e vrau Ervilma Seferin  me armën e shërbimit.

Lexo më shumë:

Alket Arapaj vrau gruan, vajzën 3-vjeç e marrin dajat: Eja se do bëjmë një shëtitje

Gruaja donte të niste punë, gardisti Alket Arapaj nuk pranoi dhe e vrau

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas