Sport

Gattuso falënderon Donnarumma-n dhe flet për të ardhmen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:33 - 19/05/19 |
ro ot

Trajneri i Milan-it, Gennaro Gattuso, ka folur për “Sky Sport Italia” në përfundim të fitores 2-0 të marrë nga skuadra e tij kundër Frosinone-s.


“Ka qenë një ndeshje e vështirë, e dinim se Frosinone do të vinte këtu me mentalitetin e duhur. Falënderojmë Donnarumma-n që na nxori nga telashet dhe mendojmë për ndeshjen e ardhshme”, ka thënë ai.


“E ardhmja ime? Mendoj se është folur shumë për këtë dhe se të gjithë më kanë konsideruar të shkarkuar para fillimit të sezonit. Renditja flet vetë, mjafton të shikojmë sesa pikë ka grumbulluar Milan-i në gjashtë vitet e fundit dhe se ku jemi tani”.“Ata që duan të më gjykojnë, do të vazhdojnë ta bëjnë. Unë do të vazhdoj punën time, shpresoj ta bëj te Milan-i”, ka përfunduar Gattuso.
Lexo edhe:Fitorja e tretë radhazi, Milan ngjitet në zonën Champions

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas