Sport

Gattusos i prishen planet, ndryshon totalisht Milanin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 02/04/19 |
ro ot

Dy humbje radhazi dhe mundësia për të reaguar, ndaj Udineses, në “San Siro”. Milani i Gennaro Gattusos nuk duhet të gabojë, por për trajnerin planet janë prishur sa i përket formacionit. Në fillim një dëmtim i lehtë i Contit, më pas Kessie, që në stërvitjen e fundit ka shfaqur probleme në gju.


Kështu, ndaj Udineses, mbrëmjen e sotme, ora 19:00, kuqezinjtë do të zbresin në fushë kështu, duke lënë në stol edhe Rodriguez dhe Calabria.


Milan (4-3-1-2): Donnarumma; Abate, Musaçhio, Romagnoli, Laxalt; Bakayoko, Biglia, Calhanoglu; Paquetà; Cutrone, Piatek.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas