Sport

Gatuzo, presion klubit: Mos gaboni merkaton dhe ju jap Champions-in

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:22 - 23/05/18 |
mapo.al

Xhenaro Gatuzo u rikthye për një natë futbollist në shtëpinë e tij, në “San Siro”, me shokët e një jete të tërë në lamtumirën e “maestros” Andrea Pirlo. Dhe ndoshta i shtyrë nga nostalgjia e ritakimit me shumë prej kampionëve të mëdhenj dhe miqve të tij të ngushtë, si Shevçenko, Serzhinjo, Kafu, Sedorf, Albertini e shumë të tjerë, bashkudhëtarë të një epoke fituese, trajneri i Milanit paralajmëron drejtuesit e klubit për sezonin e ardhshëm.


Gatuzo e ka recetën për të rikthyer kuqezinjtë në Champions, por për ta bërë këtë kërkon që edhe drejtorët Fasone e Mirabeli të jenë më nuhatës, pasi me sa duket, “Rino” nuk ka mbetur shumë i kënaqur nga fushata e kaluar e merkatos. “Milani e ka detyrim që të rikthehet në Champions dhe pa dyshim që ky është objektivi dhe premtimi im për sezonin e ardhshëm. Gjithsesi, nëse unë jam shumë serioz në punën time, për ta bërë sa më mirë ata, kam nevojë për ndihmën dhe seriozitetin e drejtuesve të mi.


Gatuzo e ka recetën për të rikthyer kuqezinjtë në Champions, por për ta bërë këtë kërkon që edhe drejtorët Fasone e Mirabeli të jenë më nuhatës, pasi me sa duket, “Rino” nuk ka mbetur shumë i kënaqur nga fushata e kaluar e merkatos. “Milani e ka detyrim që të rikthehet në Champions dhe pa dyshim që ky është objektivi dhe premtimi im për sezonin e ardhshëm. Gjithsesi, nëse unë jam shumë serioz në punën time, për ta bërë sa më mirë ata, kam nevojë për ndihmën dhe seriozitetin e drejtuesve të mi.


<
>
Gatuzo gatuzo11-470x313Etiketa: , , , , ,

Pas