Sport

Gazetari “snobon” Ibrën: Ky lojtar e ka ndryshuar Milanin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:00 - 07/02/20 |
mapo.al

Gazetari i njohur italian Matteo Marani, i intervistuar së fundmi nga “Sky Sport”, ka folur për Milanin në kuadër të derbit. Marani është shprehur se kuqezinjtë kanë ndryshuar që nga ndeshja me Sampdorian dhe protagonisti kryesor, por që është i heshtur, sipas tij është Samu Castillejo.


“Castillejo është e reja e madhe e Milanit. Në fakt do ta quaja Milani i dytë, pasi një Milan tjetër lindi që nga ndeshja me Sampdorian. Kuqezinjtë priten gjatë, por ai erdhi. Protagonisti i heshtur i revolucionit të Milanit është Castillejo, pasi i ka dhdënë ekipit shpejtësi, kualitet dhe çdo gjë që kishte nevojë ky Milan.”
1


Etiketa: , ,

Pas