Media

Gazetarja Karapanço shfaqet aty ku e nisi, në ekranin e News 24
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:28 - 23/01/21 |
mapo.al

Pas një pune dy vjeçare si reportere politike në televizionin A2 CNN, gazetaren Marsela Karapanço duket se do ta shohim në një tjetër televizion.Gazetarja është rikthyer sërish pranë News 24 ku edhe ka punuar më parë, pasi ditën e sotme ajo raportoi zhvillimet e fundit pikërisht nga ky ekran.


Karapanço është një emër jo pak i njohur për ndjekësit e lajmeve. Ajo e ka nisur punën si gazetare në vitin 2009 në gazetën “Tirana Ime”.
Në vitet 2011-2014 ka punuar si gazetare, folëse lajmesh dhe drejtuese emisioni në Radio Shqiptare (RASH). Në vitet 2014-2018 ka punuar si reportere politike dhe folëse në TV News 24.Prej shtatorit 2018, ajo iu bashkua ekipit të A2. E tashmë gazetarja iu rikthye sërish News 24-ës.


10


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas