KMR

Gazzetta Dello Sport: Ja sa paguhen futbollistët shqiptarë në Seria A

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 10/09/19 |
mapo.al

E përditshmja sportive më e madhe në Itali, “La Gazzetta Dello Sport”, ka publikuar rrogat e të gjithë lojtarëve që do të militojnë në këtë sezon në Serinë A, mirëpo më poshtë do të gjeni vetëm pagat e lojtarëve shqiptarë që luajnë në kampionatin italian.


Më i paguari është Elseid Hysaj, kapiteni kuqezi që luan në radhët e Napolit dhe që merr 1.6 milionë euro në sezon nga ekipi i De Laurentisit.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas