Aktualitet

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete, kujton vargjet e Nolit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:05 - 06/03/21 |
mapo.al

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo nuk i ka kursyer ironitë për mjeken Najada Çomo e cila ka kandiduar për deputete në listat e PS.


Pollo kujton vargjet e famshme të Fan Nolit për poezinë “Rrent, or Marathonomak”, duke i përshtatur disa prej tyre me situatën në fjalë.


VARGJET E POSTUARA NGA POLLO NË TWITTER

Nëna, motra, nusja dalin,Ngrehin krahët të të ndalin,Mos, se s’janë veç Najada

Magjistrica dhe Driada;

Lark, or lark,

Lark, or Marathonomak!

 

Noli i madh e largpamës!

Kujtojmë se kandidimi i Çomos për deputete solli reagime të shumta si nga bota e politikës ashtu ede në rradhët e bluzave të bardha.

1


Etiketa:

Pas