Aktualitet

Genjeu për udhëtimin në Milano, dënohet më burg 29-vjeçari

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:08 - 04/04/20 |
mapo.al

Një 29-vjeçar nga është dënuar me burg pasi mohoi udhëtimin e tij në Milano të Italisë. Ministri i Sigurisë Publike në Kinë ka shprehur se ky i ri ka udhëtuar nga Pekini në Milano në datën 1 Mars dhe është kthyer sërish në Pekin pas 6 ditësh. Kthimin nga aeroporti në shtëpi e ka bërë me tren.


Mediat e huaja bëjnë të ditur se autoritetet atje e kanë dënuar me 18 muaj burg me akuzën: pengim të parandalimit të sëmundjeve infektive.


I riu doli me koronavirus dhe 40 kontaktet të tij të ngushta janë futur në karantinë.
Etiketa: , , ,

Pas