Aktualitet

Gent Cakaj viziton sot Kosovën, agjenda e takimeve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:12 - 19/02/20 |
mapo.al

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare sot në Kosovë. Lajmin e ka bërë ministria e Jashtme për Evropën dhe Punët e Jashtme.


Ministria e Jashtme: Sot, 19 Shkurt 2020, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Lajmet dhe materialet do të përcillen tek ju nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme.Kjo do të jetë axhenda e Cakajt:


10:00 – Takim tetë a tetë mes dy homologëve, Cakaj dhe Konjufca (MPJ e Kosovës);

10:25 – Takim dypalësh me praninë e delegacioneve;

11:00 – Konferencë e përbashkët për shtyp e dy Ministrave të Punëve të Jashtme;

11:15 – Takim i Ministrit në Detyrë Cakaj me Presidentin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Taçi (Presidenca e Kosovës);

12:00 – Takim i Ministrit në Detyrë Cakaj me Kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, znj. Vjosa Osmani (Kuvendi i Kosovës);

12:30 – Takim i Ministrit në Detyrë Cakaj me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti (Kryeministria e Kosovës).


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas